GP Anglie

Silverstone, 19. července 1969
Tento závod je zajímavý tím, že v něm startovaly čtyři vozy s pohonem všech kol. Vedle dvou Lotusů 63 J.Milese a J.Bonniera ještě J.P.Beltoise na Matře MS 84 a jediný start v mistrovství světa si zde odbyl McLaren M9A, za jehož volantem byl D.Bell. S Bonnierovým Lotusem se ve volném tréninku svezl i Graham Hill.
Ze 17 startujících obsadily čtyřpohonovky v tréninku poslední čtyři místa v pořadí 14. Miles (Lotus), 15. Bell (McLaren), 16. Bonnier (Lotus) a poslední Beltoise (Matra).
Ze jmenovaných vozů byl nejúspěšnější překvapivě Beltoise, který svou Matru dovedl do cíle na 9 místě se ztrátou 6 kol na vítězného J.Stewarta. Za ním, na 10 místě se ztrátou 9 kol dojel J.Miles na Lotusu. Pro Lotus 63 je toto nejlepší umístěním v závodě, započítavaném do mistrovství světa. Další dva vozy nedojely - druhý Lotus J.Bonniera vyřadil motor po 6 kolech a McLaren D.Bella ujel ještě o kolo méně, než musel vzdát s poškozeným závěsem kola.


John Miles na Lotusu 63/2 s číslem 9Jo Bonnier na Lotusu 63/1 s číslem 18Graham Hill na Lotusu 63/1 s číslem 1 (jen ve volném tréninku)