Forum team - papírové modely F1

Brabham BT 26 - 1968

Model Brabhamu BT 26 je hotov. Lze ho postavit ve dvou variantách:
Vůz J.Rindta (č.5) ze závodu v Německu s jedním zadním křídlem nebo vůz J.Brabhama (č.3) z Mexika se dvěmi přítlačnými křídly, tzv. "dvouplošník".
Pod fotografií vlevo naleznete historické ohlédnutí a pod fotkou vpravo najdete genezi tvorby modelu.

Z podnětu některých modelářů (aby si fefee pořád nevymýšlel) jsme připravili ještě jeden Brabham BT 26 - model vozu z jeho prvního startu v Monaku. Jedná se o jednodušší model bez křídel, vhodný i pro méně zkušené modeláře a tak jsme ho nabídli do časopisu ABC. Model vyšel v ABC 2/52 dne 16. 1.2007, redakce však "upravila" údaje na identifikačním štítku. A tak vedle chybného názvu - samozřejmě že se nejedná o Brabham BT 26 Monaco, ale Brabham BT 26 ze závodu v Monaku, vypadl údaj o jezdci a roku. Ti, kteří chtějí mít údaje správné si mohou stáhnout upravený identifikační štítek v downloadu

Pro modeláře, kteří preferují věrnost modelu jsme připravili k volnému stažení díly, kterými si můžete vylepšit vůz J.Brabhama z Mexika. Pro vlastní závod na voze přibylo několik drobných přítlačných ploch a vylepšeno chlazení. A "fajnšmekři" si mohou postavit i tuto pozměněnou variantu, na níž díly si můžete stáhnout v downloadu (ke stavbě je potřeba původní vystřihovánka vozu).historické ohlédnutí o modelu

----------------------------------------------
----------------------------------------------16.ledna 2006: Brabham BT 26 z Monaka 1968
V časopise ABC vyšel náš Brabham BT 26 jezdce J.Brabhama z Monaka.

20.prosinec 2006: Díly na variantu Brabhamu BT 26 z Mexika 1968
Pod stromeček vám přinášíme díly na závodní variantu vozu z Mexika. Pro vlastní závod na voze přibylo několik drobných přítlačných ploch a vylepšeno chlazení. Tato varianta vyžaduje původní vystřihovánku a ke stáhnutí jsou pouze doplňující díly.
20.listopad 2006: Brabham BT 26 z Monaka 1968
Přinášíme fotky modelu vozu z Monaka, který by měl vyjít v ABC. Za sestavení modelu děkujeme Víťovi Novákovi.
25.dubna 2005: Model je hotov
Na setnání papírových modelářů v Praze - Chodově ve dnech 22.-23. 4. 2005 byl poprvé představen model Brabhamu BT 26 (více v odkazu Co jsme podnikli v roce 2005).
Model bude ve formě alternativy - lze ho postavit ve dvou variantách - s jedním vysokým křídlem, vůz J.Rindta ze závodu v Německu, nebo jako "dvouplošník", s kterým jel J.Brabham v Mexiku. Modelář si vybere tu, která je pro něho zajímavější.